Skriv ut

Kan jeg skrive testament til fordel for en ufødt person?

Ja, så sant barnet er unnfanget, og senere blir født levende.  Testament til fordel for en ufødt person må ligge innenfor den delen av formuen som du fritt kan disponere over.  Les mer om det her, dvs. om pliktdelsarv og minstearv.

(Arvelovens §66)

 

 

Jeg har et spørsmål jeg lurer på.

Du kan sende inn spørsmål i skjema. Det koster kr 590,- hvis det holder at du får svar på epost.

Når du sender inn spørsmålet, vil du bli sendt videre til STRIPE for sikker betaling (med Visa eller Mastercard). Husk å ha ditt kodekort eller kodekalkulator tilgjengelig.

    Jeg vil gjerne ha hjelp i forbindelse med følgende spørsmål:



    Advokatfirmaet DA NorJus’ økonomiske ansvar for svar gitt her, begrenser seg til prisen for å få svar. Les her om våre vilkår ellers.